PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki ćwiczenia przy takowym skrzywieniu kręgosłupa??

13-12-08, 21:03
Witam moja narzeczona dostała wynik prześwietlenia kręgosłupa z nastepującym opisem:
lewostronne wygięcie dolnej części odcinka LS kręgosłupa i prawostronne na granicy Th-L, nieco przewężona szpara międzykręgowa L5-S1, drobne osteofity krawędzi trzonów kręgosłupa

I teraz moja pytanie,a raczej pytania :D

1) Czy jest to poważne?
2) Jakie ćwiczenia robić żeby zniwelować skrzywienia?
3) Jaka aktywność ruchowa może być wykonywana?
4) Czy wchodzi w grę aerobik?
5) Jeżeli tak ale z pewnymi ograniczeniami ruchowymi to jakimi?
6) Jakich ruchów, pozycji, czy ćwiczeń unikać?

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam :D

14-12-08, 21:21
I teraz moja pytanie,a raczej pytania :D

1) Czy jest to poważne?
2) Jakie ćwiczenia robić żeby zniwelować skrzywienia?
3) Jaka aktywność ruchowa może być wykonywana?
4) Czy wchodzi w grę aerobik?
5) Jeżeli tak ale z pewnymi ograniczeniami ruchowymi to jakimi?
6) Jakich ruchów, pozycji, czy ćwiczeń unikać?

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam :D
1 Każda skolioza jest poważna, bo predysponuje do powstawania w przyszłości bardzo bolesnej dyskopatii, szybszych zmian zwyrodnieniowych.
2. podejrzewam, ze twoja narzeczona jest juz osobą pełnoletnią :wink: , więc nic już nie zniweluje powstałych deformacji, ponieważ proces kostnienia został juz zakończony i teraz pozostaje jej juz do końca życia dbać o kręgosłup, ćwiczyć profilaktycznie, pływać.
3.Pływanie, rower, Pilates, stretching, specjalistyczne ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty - zbyt skomplikowane by je opisywać
4. Aerobik - szczerze odradzam, skoki, niekontrolowane ruch - mogą zaszkodzić
5. Raczej nie skakać, jeśli biegać to lepiej w terenie ( po miękkim podłozu)
6.jw

To tak generalnie, nie wiemy w jakim stanie jest twoja dziewczyna, czy ma poważne dolegliwości bólowe. Bo jeśli nie to aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana, lepszy jakikolwiek ruch niż bezruch, komputer i TV

14-12-08, 21:39
Dzięki za odpowiedź, co do dolegliwości bólowych to aktualnie chodzi na fizjoterapie i bierze jakiś lek przeciwbólowy i rozluźniający mięśnie szkieletowe i jakoś łagodzi to ból. Ale jest przez większośc zycia aktywna ruchowo i juz nie może usidzieć w domu żeby jakoś się nie "poruszać" dlatego tez mój post:)
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź i pozdrawiam. :D

15-12-08, 23:24
Bo jeśli nie to aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana, lepszy jakikolwiek ruch niż bezruch, komputer i TV

Nic nie jest lepsze niz komputer!!! Poza tym skad bysmy brali pacjentow jesli nie schorzenia wywolane prace przy komputerze? ;)

16-12-08, 00:01
[quote=mon72]

Nic nie jest lepsze niz komputer!!! Poza tym skad bysmy brali pacjentow jesli nie schorzenia wywolane prace przy komputerze? ;)

Święta prawda, wycofuje sie z poprzedniego posta :lol: