PDA

Zobacz pełną wersję : przepuklina kręgosłupa szyjnego

30-12-08, 20:47
Witam,
Mam niewielką przepuklinę kręgosłupa szyjnego + jakąś wypuklinę. Mam pytanie, czy przy odpowiednich ćwiczeniach możliwe jest cofnięcie się tego schorzenia. A jeśli tak to jaką terapię zastosować. Dodam że na razie nic mi nie drętwieje. Czuje czasem ból w ręce ale to chyba autosugestia.

Oczywiście byłem już u neurologa, neurochirurga (nie jest to "operacyjne" na ten moment") a niebawem wybieram sie do ortopedy z doświadczeniem rehabilitacyjnym. No ale sam chciałbym choć troszkę więcej wiedzieć bo nerwy nie dają mi spokoju.

Z góry dziekuję za informacje.

30-12-08, 22:00
W takim przypadku terapia manualna (trakcje, mobilizacje), ćwiczenia nakierowane na poprawę postawy , ewentualnie kilka zabiegów z zakresu fizykoterapii (np. laser, prąd Traberta). Potrzeba ci dobrego terapeuty.
Cóz pomoże Ci ortopeda? Zapisze leki przeciwbólowe...

30-12-08, 23:25
Gorek - poki bol nie jest staly, nie ma dretwienia, oslabienia czy wychudzenia reki smialo mozna prognozowac ze wszystko da sie zweryfikowac poprzez terapie.

jesli wierzysz tak bardzo w autosugestie to powiedz sobie ze nie masz zadnej wypulkiny i nic ci nie dolega - i masz sprawe z glowy ;P

pozdrawiam

31-12-08, 00:08
Dzięki wielkie za odpowiedź. Po prostu pierwsze wrażenie dla mnie po CT było: przepuklina=operacja... Teraz poczytałem i wiem że wszystko zależy od mojego zaangażowania w rehabilitację.

Mam jeszcze jedno pytanko - na ile ma sens inwestowanie w baaaardzo kosztowne materace ortopedyczne typu Tempur - to cholerstwo kosztuje parę tysięcy a spotkałem sie z opinią że zdrowy sen to podstawa terapii...

31-12-08, 00:12
Ty lepiej zainwestuj w profesjonalną fizjoterapie a nie ulegaj wpływom wszechobecnej reklamy! Praca nad sobą wymaga wysiłku, to prawda ale przynosi efekty, leżenie na czymkolwiek...lekka ściema...
Aczkolwiek dobre spanie też ma znaczenie, tylko nie koniecznie za parę tysi, myślę, że musisz jeszcze poszukać. Sama śpię na dosyć twardym materacu, już nie pamiętam ceny, ale na pewno nie była jakaś zabójcza.

31-12-08, 08:29
brawo mon72, kolego zamiast chodzić po lekarzach udaj się do terapeuty więcej na tym skorzystasz.
gab