PDA

Zobacz pełną wersję : zapalenie kaletki podrzepkowej - co można samemu zrobić?

lifer
28-07-10, 23:50
Byłem na USG i wyszło, że mam w prawym kolanie zapalenie kaletki podrzepkowej, ślad płynu z pasmowatym przerostem błony maziowej w zachyłku górnym. Do ortopedy idę w tej sprawie za ok. 2 tygodnie.

Nie pamiętam żadnego urazu, nie miałem nigdy żadnej opuchlizny na kolanie, czy zmniejszonej ruchomości w stawie kolanowym. Od dłuższego czasu występuje jedynie ból (bardzo ostry) podczas klęczenia i jednocześnie wykonywania ruchu w stawie kolanowym (np. podczas rozciągania). Niewielki ból występuje też podczas siedzenia po japońsku, czy kucania, aż kolano jest maksymalnie zgięte. W innych sytuacjach praktycznie nic nie boli.

Czyli wychodzi na to że nie mam stanu ostrego zapalenia, a przewlekły? I należy raczej stosować ciepłe okłady niż zimne?

Czy zanim pójdę do ortopedy to powinien robić ciepłe okłady i brać jakiś lek przeciwzapalny np. ibuprofen?

Czy te zapalenie kaletki mogło być od tego przerostu błony maziowej.
Czy warto rozważać operację na usunięcie przerostu błony maziowej?
Oczywiście porozmawiam o tym z lekarzem, ale chciałbym też poznać waszą opinię,

mon72
02-08-10, 00:48
Zawsze można spróbować rehabilitacji - to w sumie najtańszy sposób pozbycia sie nieporządanych dolegliwości. Niestety wymaga cierpliwosci i samozaparcia. Wszystko zależy od ciebie - wolisz truć sie tabletkami znieczulajacymi czy porzadnie popracować nad swoim zdrowiem?

Yarok
04-08-10, 20:37
witam
popieram Monikę.
jeżeli chodzi o stan zapalny ( wysięk ) raczej zimno jest preferowane, ale czasami ciepło też dobrze działa.Trzeba dobrze zbadać przyczyny tego stanu przez wnikliwe badanie i analize
Jarek

lifer
30-08-10, 14:01
niestety ale raczej nie pójdę z tym do lekarza, bo nie za bardzo będę miał czas aby chodzić na zabiegi...
Tak jak pisałem wcześniej, wygląda to stan przewlekły i ból nie jest aż tak mocno nasilony. Po pewnym czasie ustępuje, jednak po dłuższej pracy w pozycji klęczącej itp. znowu powraca. Chciałbym zastosować częste okłady. Tylko zimne, czy ciepłe? Kiedy właśnie te ciepłe mogą pomagać? Czytałem, że zimne w stanie ostrym się robi przez pierwsze 2-3 dni, a później leczenie ciepłem się stosuje.
Chcę jeszcze stosować maść z diklofenaku.