Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79

Temat: Rekonstrukcja ACL -ile czekania? Jakie ceny?

Guest
    Cytat Napisał derk
    Cześć Iras
    Ja jestem świeżo po rekonstrukcji w Żorach 23.09
    Zerwałem więzadła ACL w kwietniu 2007 , moje pierwsze kroki to pogotowie tam założono gips na 14 dni. Po 2 tygodniach ściągli ,ale nie mogłem zginać max10* ,skierowano mnie na oddział ,ale w tym czasie slużba zdrowia rozpoczeła strajk ,więc pozostało leczenie prywatnie.

Pierwsze moje kroki to rezonans magnetyczny i rehabilitacja , uzyskalem zgięcie .
    Z wynikieem udałem sie do dr.Widuchowskiego (Piekary Śl) wizyta prywatna w Katowicach 250zł, doktor nawet nie zobaczyl wyniku rezonansu ,nie wykonał żadnych testów ,stwierdził artroskopia .
    Cała wizyta trwala 10 minut MAX.

Że kiedyś grałem w piłke zadzwoniłem do kolegów którzy jeszcze działają w sporcie.
    8/10 poleciła Żory dr.Jędrysika
    20 Maja
    Udałem się do Żor na pierwszą wizyte prywatnie 200zl
    To już można było nazwać wizytą trwała z 40 minut , doktor sprawdził wynik rezonansu + wykonal kilka badań (testy)
    Stwierdził ze mam zerwane ACL i zanik mięśni, na początek zalecił ich odbudowe.
    20 czerwiec
    Dr stwierdził że mięśnie w miare odbudowane i czeka mnie rekonstrukcja.
    O ile się nie myle stwierdził że z tym można żyć ,powiedziałem że jestem zdecydowany na rekonstrukcje.
    Zapytałem ,czy jest możliwość ją wykonać u nich , powiedział że tak i są 3 metody
    1-darmowa z NFZ
    2 - jednopęczkowa 2900zl
    3-dwupęczkowa 5200zl
    Czas oczekiwania okolo 6 miesięcy.

Mój termin był grudzien 2007 ,ale z tego terminu zrezygnowalem jak i z kilku nastepnych , w koncu zdecydowałem się na 23wrzesień.

Co do samego zabiegu wybrałem dwupęczkową ,co obsługi po i przed zabiegiem nie mam zastrzeżen.
    Wypis na drugi dzień po konsultacji z rehabilitantem.
    Zmiane opatrunku mialem w domu ,teraz 6.10 jade na usunięcie szwów z konsultacja rehabilitacyjną 130zl , ja w tym dniu zalicze kompleksową 1-dniowa rehabilitacje i zapłace 150zł (doplacam 20zl).
    Po 6 tygodniach od zabiegu mam wizyte u dr.Jedrysika (odplatna)

Ja z Żor jestem zadowolony !!!

ps. Jak masz jakies pytania to moze na PW
    Czyli 5200 zł i okres oczekiwania 6 miesięcy tak? To samo przy NFZ? Ile kosztuje prywatna operacja w Żorach? Zacząłeś się już rehabilitować na 2 dzień po zabiegu? Bo czytałem, że już wtedy należy wykonywać jakieś ruchy. Od chwili operacji ciągle się rehabilitujesz?

Nie wiem jak napisać na PW, nie widzę nigdzie tej opcji na forum ;/

Guest
    5200zł to dopłata do sposobu wykonania rekonstrukcji.
    Najlepiej sam zadzwon do Żor i sie dowiesz co ile kosztuje i jakie są terminy.Co do rehabilitacji (ćwiczeń) to wykonuje je już od następnego dnia po zabiegu. Przed wpisymem miałem konsultacje w poradni rehabilitacyjnej gdzie mi pokazano jakie mam wykonywać ćwiczenia i to była moja jedyna wizyta w poradni rehabilitacyjnej w Żorach.
    W poniedziałek upływa 14 doba od zabiegu i bede miał usunięte szwy wraz z wizytą w poradni rehabilitacyjnej w Żorach (130zl).
    pozdrawiam. http://www.sport-klinika.pl/aktualnosci.php#

Guest
    Iras, sluchaj ja miałam operacje w Piekarach...mam całkiem podobną sytuacje gram wyczynowo w siatkówke. Do zerwania więzadeł doszło 3 lata temu. Wtedy nie wiedziałam,że operacja bedzie konieczna. Po 5 skręceniu kolana(wszystkie miały miejsce na treningach) udałam sie do prywatnego lekarza,bo Ci na NFZ to mogą krowy leczyć a nie ludzi!!! Powiedział,że jeśli chce dalej trenować musze zrobić operacje. Natomiast mój miesień był na tyle silny,że do normalnego funkcjonowania nie potrzebowałam operacji-mogłam z tym spokojnie żyć. Jednak ja musze trenować i rozwijac kariere;P tak więc postanowiłam zrobic operacje. Obecnie jestem w 14 tygodniu po i bardzo dobrze sie czuje. szyscy mówią,że szybciutko wracam do zdrowia i sprawności. Niekiedy zapominam,że wogóle miała operacje i juz po mału zaczynam szaleć. Lekarz powiedział,że do treningów wróce w styczniu(6 miesiecy po operacji). Ciesze sie,że już jestem po wszystkim i że tak dobrze się wszystko leczy. Na początku miałam straszne obawy,ale teraz wiem,że gdybym nie zrobiła operacji zepsułabym sobie całe życie. A tak jeszcze około 4 miechów i wracam do tego co najbardziej kocham ;] Mam nadzieje,że Tobie sie równiez uda Jeśli miałbyś ochote pogadam to zapraszam na gg 8570689- piszcie wszyscy jeśli macie jakies pytania lub jeśli chcecie pogadać o ACL-ach

Guest
    Macie może numer telefonu do tej sławnej kliniki w Piekarach? Bo nie potrafię znaleźć ich stronki :/ Jeżeli ktoś zna adres stonki to także prosiłbym o podanie

Guest
    Iras

Jeśli chodzi o Piekary Śl. :

Jesli chodzi o Widuchowskiego to przyjmuje prywatnie tutaj:

Sport & Med s.c.
    40-167 Katowice ul. Topolowa 35/1
    tel. (32) 258 32 89, tel./fax (32) 258 49 34
    e-mail: sportmed@sportmed.com.pl

a tutaj masz więcej
    http://www.goldenline.pl/forum/katowice/264124

Na swoim przypadku potwierdzam ,że wizyta w/w klinice przyspiesza zabieg w Piekarach
    Ja jednak wybrałem Żory.

Dzisiaj byłem na usunieciu szwów + porada rehabilitacyjna (130zł),
    doplaciłem 20zł i miałem 2 godzinki pełnej rehabilitacji POLECAM!!!!
    ćwiczenia + zabiegi

Guest
    Posłuchajcie mojej historii z dziś.

Pojechałem na umówiona wizytę do lekarza (Lux Med Kraków). Pokazałem mu wyniki rezonansu. Ku mojemu zdziwieniu lekarz stwierdził że... nie widzi tam nigdzie jakobym miał zerwane ACL, choć zupełnie inaczej pisało w opisie przebiegu artroskopii z zeszłego roku!! Po artroskopii w listopadzie 2007 stwierdzono całkowite uszkodzenie ACL, mało tego, pisze tam że lekarz dokonał resekcji kikutów ACL!!

Lekarz sprawdził mi stabilność kolan. Okazało się że obydwa moja kolana mają niestabilność, jednak nie jest ona jakaś spora. Nawet można powiedzieć że jak na kolano z rzekomo zerwanym ACL mam dość stabilne kolano (wykonywałem nawet w gabinecie serie podskoków na "chorej" nodze, jednak kolano nie uciekło mi ani razu)!! Potem lekarz zawołał swojego kolegę który pierwszy raz mnie widział na oczy, aby i on mnie przebadał. Stwierdził że tam raczej nie może być zerwanego ACL!!

Na koniec lekarz stwierdził że moje ACL może być jedynie naderwane, stąd to uciekanie.

Naprawdę dziwna sytuacja...
    Czyżby wcześniej lekarze z mojego miasteczka aż tak się pomylili??

Guest
    Cytat Napisał derk
    Iras

Jeśli chodzi o Piekary Śl. :

Jesli chodzi o Widuchowskiego to przyjmuje prywatnie tutaj:

Sport & Med s.c.
    40-167 Katowice ul. Topolowa 35/1
    tel. (32) 258 32 89, tel./fax (32) 258 49 34
    e-mail: sportmed@sportmed.com.pl

a tutaj masz więcej
    http://www.goldenline.pl/forum/katowice/264124

Na swoim przypadku potwierdzam ,że wizyta w/w klinice przyspiesza zabieg w Piekarach
    Ja jednak wybrałem Żory.

Dzisiaj byłem na usunieciu szwów + porada rehabilitacyjna (130zł),
    doplaciłem 20zł i miałem 2 godzinki pełnej rehabilitacji POLECAM!!!!
    ćwiczenia + zabiegi
    A o którego Widuchowskiego chodzi? Bo jest ich dwóch - ojciec i syn ;D Wiem bo dzwoniłem

Guest
    Ordynatorem w Piekarach Śląskich jest ojciec.
    Ordynator: dr hab. n. med. Jerzy Widuchowski

Co do samej wizyty w Katowicach , to możesz wybrać u syna z konsultacją u ojca .
    (krótszy czas oczekiwania na wizyte)

dziwna wizyta

Witam wszystkich
    Dziś byłem na wizycie u pewnego ortopedy - Z tego co znalazłem w internecie to w miarę znanego, który ma dobre opinie. Wizyta była trochę dziwna, ponieważ po tym jak lekarz powiedział ze kolano do operacji (zerwane więzadło przednie krzyżowe) spytał się jak operujemy, prywatnie czy państwowo... ja na to, że wolałbym państwowo, chyba że prywatnie jest w miarę tanio... On na to ile daję za prywatną operację... Ja że nie wiem jakie są ceny. On ze biedny płaci mało, a bogaty dużo... Powiedział ze państwowo czeka się 1-3 lata, a prywatnie placi sie 12-13 tys...
    Kazał mi powiedzieć ile dam za operację. Cenę ustaliliśmy na poziomie 1500zł, co po wypowiedziach odnośnie cen na forach zdaje mi się bardzo mało... Mam być operowany w Konstancinie-Jeziorna. Czy to jakis haczyk z ta ceną? czy po prostu zapłacę za operację 1500zł,a za rehabilitację o której kosztach lekarz nic nie wspominał 10tys lub jeszcze lepiej... Czy rehabilitację po rekonstrukcji więzadła można załatwić z NFZ? ile mniej wiecej sie czeka? Co ogólnie radzicie mi zrobić w tej sprawie, bo jeśli rehabilitacja będzie taka droga, to nawet nie decyduję sie na operację, bo najzwyczajniej mnie nie stać...

Uprawnienia