Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Porażenie nerwu twarzowego....

Guest

Porażenie nerwu twarzowego....

Witam,
    od ok tygodnia mam lewostronne porażenie nerwu twarzowego (podobno typu Bella?) proszę jeżeli ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenia lub sprawdzone informacje o metodach leczenia i rehabilitacji.
    Może ktos mógłby polecić jakiś masaż lub miejsce gdzie wykonuje się takie zabiegi/masaże pobudzające prace mięśni twarzy?
    serdecznie dziękuję

Guest

porażenie mięśni twarzy

Obecnie również mam lewostronne porażenie mięśni twarz. Czy znalazłaś jakąs rehabilitację bo obecnie pilnie poszukuję szybkiego dojścia.

Guest
    Witam,
    ja dostałam się do lekarki, która od razu podała mi zastrzyk za lewe ucho, zapisała zastrzyki z wit B, przepisała lekarstwa (sterydy-Medrol, notropil, adavin, telfast, wit pp i wit b-complex) i skierowała mnie na rehabilitację (jak na razie zakończyłam 15 zabiegów z jonoforezy przy uzyciu Nivalinu a teraz mam zapisane 10 zabiegów laserem).
    Na dzień dzisiejszy już prawie nie widać że lewa strona jeszcze troche niedomaga. Lekarz powiedziała, że jest juz b.dobrze.
    życze powodzenia i wytrwałości w ćwiczeniach
    pozdrawiam

Guest
    Dziękuję za szybką i tak obszerną odpowiedź. Ja też dostałam zastrzyki i mam zapisaną rehabilitację tylko niestety chociaż miałam cito to dopiero od 5 stycznia a lekarka w szpitalu powiedziała mi że nie moge tak długo czekać. Niestety nie bardzo wiem gdzie pójść, żeby przyspieszyć . Może masz jakieś namiary? Pozdrawiam Ewa

Guest
    nie martw sie za bardzo o rehabilitacje.
    Standardowa rehabilitacja to jonoforeza lub masaz, ale obecne badania dowodza, ze tego typu rehabilitacja nie jest konieczna w przypadku porazenia Bella, poniewaz tak naprawde nie robi zbyt wiekszej roznicy. Porazenie najczesciej ustepuje samoistnie bez znaczenia czy masz rehabilitacje, czy nie.

Jesli chodzi o cwiczenia, to nie ma jasnej opini czy trzeba je robic, czy niekoniecznie, ale ja mysle ze warto sprobowac.

Jesli znasz angielski, to mozesz sprobowac cwiczen z tej strony. Niestety nie ma obrazkow
    http://www.bellspalsy.ws/exercise.htm

Wazne jest zeby nie przemeczac sie wykonujac te cwiczenia i zeby wykonywac je poprawnie. Ilosc powtorzen nie jest az taka wazna jak technika.

I ciekawostka - George Clooney i Pierce Brosnan tez to przezyli, doszli do siebie i nic po nich nie widac

Ps - dodane po chwili - znalazlam jednak troche obrazkow z podstawowymi cwiczeniami - powodzenia
    http://www.bellspalsy.org.uk/exercises1.pdf

Guest
    Witaj Ewo,
    mi lekarka też powiedziała, że nie można i nie ma na co czekać, że trzeba od razu zacząć rehabilitację wiec od razu mi ją zleciła.
    Uważam - a stwierdzam to po sobie, że szybkie leczeie i zabiegi mają duże znaczenie.
    Ja mieszkam w Warszawie. Jak mi się coś zaczęło dziać to pojechałam na ostry dyżur do neurologa ale ten wykluczył porażenie neurologiczne i skierował mnie abym pojechała na ostry dyżur do laryngologa. Tak tez zrobiłam ale też następnego dnia rano dostałam się do lekarza laryngologa w przychodni na ul.Kochanowskiego. Tam są zapisy ale myślę, że można spróbowac zadzwonić i umówić się (w takim przypadku myslę, że lekarz nie odmówi).
    pozdrawiam

Guest
    Bardzo dziękuję za tak szczegółową odpowiedż. Przeszłam podobną drogę tylko teraz mam problem z załatwieniem na cito zabiegów. Ale rzeczywiście mnie jakoś szybko przechodzi. Już prawie nie mam śladów. Ale mimo tego będę chodziła na zabiegi. Jeszcze raz serdecznie dziekuję i życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.
    Ewa

Uprawnienia