Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Przepuchlina kręgosłupa.

Guest

Przepuchlina kręgosłupa.

Witam,

Od listopada leżę w łożku. Przez pierwsze 2 tyg. nie mogłem obrócić się nawet z boku na bok. Potem stopniowo siadałem, wstawałem. Jednak do tej pory nie chodzę normalnie i zaleceniem lekarza ciągle leże. Neurolog chciał wahała się czy wysłać mnie na rehabilitację, ponieważ powiedziałą że prawdopodobnie będzie trzeba operować (to potwierdził neurochirug S. Gałązka ze słupska).
    Mam dwie przepuchliny, odcinek L4-L5. Obie ok. 8mm. Pytanie moje jest takie:
    Czy widzicie sens leczenia metodą McKeinziego w tym wypadku ?
    Aktualnie czekam na telefon, kiedy mam pojawić się na operacji.
    Dodam fakt, iż mam dopiero 25lat ....

Guest
    Witam!

Myślę, że nie ma nic złego w tym, abyś udał się do terapeuty McKenziego. Chociażby po to, aby Cię przebadał. Wydaje mi się, że lepiej spróbować czegoś mniej inwazyjnego zanim udasz się na operację.

A czy jest sens leczenia Ciebie tą metodą. To wszystko zależy od diagnozy.

Pozdrawiam

Guest
    Przez to leżenie twój stan tylko się pogarsza. Co to za pomysł??? Jeśli lekarz uważa, że niezbędna jest operacja to dawno powinieneś ją mieć! A jakie są twoje dolegliwości oprócz opisywanego bólu ( z tendencja do słabnięcia po odpoczynku jak rozumiem)? Byłeś u innych lekarzy? taka operacja to nie przelewki, czasami pacjenci do końca życia walczą z bólem. Lepiej zweryfikuj swój stan u innych specjalistów, spróbuj łagodnej rehabilitacji. Jeśli wszystkie zachowawcze metody zawiodą poddaj się neurochirurgowi.

Guest

Re: Przepuchlina kręgosłupa.

Hmmm 8 mm to dosc duzo, moze lekarz kazal lezec zeby odciazyc kregoslup liczac na to ze przepuklina sie zmniejszy troche, no ale skoro juz polezales to czas sprobowac jakiejs terapii, na operacje zawsze jest czas, no chyba ze Twoj stan bedzie sie stale pogarszal, beda slably nogi ciagle itp

Guest
    No wiecie lekarz kazał leżeć, bo tak naprawdę nie mogłem chodzić. Na początku ból niesamowity, leżenie w jednej pozycji tydzień!
    Potem stopniowo jak wspomniałem wracałem do "formy", ale w dalszym ciągu normalnie nie chodzę.

Neurolog od rehabilitacji powiedziała mi, że raczej będzie trzeba operować i żebym poszedł na konsultację z neurochirurgiem. Pojechałem specjalnie do słupska, bo w koszalinie podobno co "fachowcy" i mógłbym nie chodzić potem. W słupsku jest ordynatorem neurochirurg S.Gałązka, dobry fachowiec. Stwierdził że wg niego rehabilitacja nic nie da i nie ma sensu, zapisał mnie na operacje. Tylko do słupska ludzie z całego pomorza zjeżdzają: Gdańsk, koszalin, itp. Wstępny termin 29 kwietnia ;/
    Jednak wpisany jestem na listę jako pacjent cierpiący i mogą dzwonić w każdej chwili.

Moj znajomy, a właściwie znajomy znajomego, był operawany w słupsku. Wcześniej miał pół roku czasu rehabilitację, od razu powiedział mi żebym jechał na operację do S.Gałązki. Przez to, że tyle czasu nie robił opercji stracił czucie w pięcie.

Ja obecnie oczekuję na telefon, ale mam oczywiście uczucia mieszane co do operacji. Myślicie, że lepiej spróbować iść na normalną rehabilitację w szpitalu koszalińskim czy prywatnie do fachowca certyfikowanego McKeinze ?

Dodam, że normalnie do tej pory nie chodzę. Ból jest mniejszy, ale jest. Kuśtykam ..

Dodam, iż muszę pracować .. Dobrze, że mogę na leżąco - informatyk/programista. Mój tryb życia do tej pory też był .. zły. Siedzenie, mało ruchu, waga taka sobie.

Nawet teraz jak leżę to czuję delikatny ból. Codziennie od listopada diclac, mydocalm, przejściowo nawet sterydy brałem.

Guest
    Mysle ze najlepiej zapisac sie na rehabilitacje do szpitala ale w miedzyczasie idz do terapeuty. To Cie za duzo nie bedzie kosztowalo, 2 spotkania i powinno byc wiadomo czy cos pomaga czy nie, czy bedziesz kontynuowal jakies cwiczenia w domu czy tez nie, napewno warto sprobowac, jak juz sie zdecydujesz to sprobuj tego dnia nie brac lekow, beda w mniejszym stopniu zaklocac badanie i wplyw zastosowanych procedur

Uprawnienia