Strona 3 z 74 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 734

Temat: Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL

Guest
    Jeśli czujesz że rzepka jest nieruchoma to ją rozruszaj przy wyprostowanej rozluźnionej nodze należy biernie poruszać rzepką najlepiej we wszystkich kierunkach, ma to na celu utrzymanie wysięku w stanie płynnym przez co zapobiega się powstawaniu zwłóknień inaczej mówiąc nie tworzą się zrosty które powodują przykurcze a z tym jest już spory problem bo nie można zginać kolana

Guest
    rzepka jest ruchoma bez problemów tylko ścięgno rzepkowe czuje jakby blokowało rzepke i jakby przyrosło do skóry w miejscu pobierania przeszczepu pojawił się takze nieprzyjemny ból jakby rozrywanie tkanki kiedy zginam kolano powyżej 120 stopni ból pojawia się po prawej stronie od szwu (prawa noga operowana) w miejscu gdzie nie ma czucia no i oczywiście miałem 6 juz punkcje we wtorek 27.10.09 pani pielegniarka wraz z lekarzem usunęli ok 60 ml płynu i juz myślałem że bedzie dobrze kolano w końcu zaczeło wyglądać jak kolano a nie jakaś nalana masa ale po dwóch dniach nadal zbiera mi się płyn w tym kolanie ciekawe ile jeszcze punkcji bede musiał zaliczyć
    najbardziej wkurza mnie fakt ze nie wiem co moge zrobić zeby zmniejszyc ten za***any wysięk a najzabawniejsze jest to że lekarze też nie wiedzą.
    Przy takim rozwoju medycyny jakiś głupi wysięk w kolanie i lekarze rozkładają ręce w geście bezradności

Guest
    Ja tez próbowałam wszystkiego robiłam okłady z kwasu bornego altacetu w tabletkach do tego okłady zimnymi kompresami żelowymi i w sumie nic to nie dało. Dzisiaj mi ściągali płyn z kolana, ale u mnie przyczyną powstawania częstych stanów zapalnych kolana jest gronkowiec złocisty którego dostałam w prezencie podczas rekonstrukcji ACL:/ już 6 miesięcy chodzę o kulach i końca na razie nie widać, ale grunt to się nie załamywać

Guest
    Witam ponownie wszystkich Acl-owców. Jestem 6 tydzień po zabiegu. Wszystko przebiega w porządku, chodzę o własnych siłach bez kul, obrzęku niema, wyprost pełny, ból bardzo rzadko i tylko przy większym wysiłku, zgięcie- no tutaj brakuje jeszcze trochę ale pracuje nad tym, jeszcze z 15 stopni i będzie wporządku Rowerek, basen, ćwiczenia w domu na mięsień, jakieś podnoszenie nogi z obciążnikami itp. i tutaj właśnie mam pytanie...mogę już zacząć powoli siłownie, żeby wzmocnić ten mięsień? czy to jeszcze stanowczo za wcześnie, oczywiście z początku nie przesadzał bym z ciężarami itp. pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

Guest
    wojo
    a ile masz tych stopni zgięcia i wogóle zazdroszcze ci że tak wszystko ładnie sie goi i śmigasz juz bez kul - gdyby nie ten wysięk to u mnie byłoby podobnie super no ale cóż niemożna miec wszystkiego najważniesze ze powoli coraz mniej sie zbiera tego płynu oby na 10 punkcjach sie skończyło
    ecli83
    z nicku wnioskuje ze jestes z podobnego rocznika co ja czy gronkowca mam to nawet nie wiem możliwe że mam a nie wiem o tym ale z tymi kulami to jestem zszokowany ja po 2,5 tygodnia w domu poruszałem się bez kul oczywiście minimalny zakres typu do łazienki czy do kuchni sie napic i każde wyjscie na dwór to kule az do teraz czyli ponad 3 tydzień (24 dzień) ale powoli staram się odstawiać byłem wczoraj na spacerku wokół bloku bez kul dziś zamierzam zrobić dwa kółeczka a jutro 3 okej zdrówka wszystkim i śmigam na rehabilitacje :P

Guest
    Wojo moim zdaniem to chyb jeszcze za wcześnie na siłownie do 4 miesiąca powinno wykonywać się ćwiczenia w łańcuchu zamkniętym ponieważ przeszczep może ulec rozciągnięciu. W tych linkach jest kilka informacji na temat rehabilitacja po rekonstrukcji ACL :
    http://www.rehabilitacja.pl/modules....rder=0&thold=0

http://zatoka.icm.edu.pl/acclin/vol_...erb_86-100.pdf

redus_b uwierz mi jeśli miałbyś gronkowca to na pewno byś o tym wiedział u mnie objawiało się to silnym bólem kolana, gorączką do 40 st obrzękiem i zasinieniem całej nogi no i ropnym zapaleniem kolana :/

Guest
    ecli83-dzięki za odpowiedz, masz rację na razie nie będę przesadzał, basen i rowerek dzień w dzień wystarczą do tego tak jak pisałem "domowe" ćwiczenia i powinno wystarczać, tym bardziej że jak do tej pory nie mam żadnych problemów z tym kolanem a co do Ciebie... to naprawdę współczuje i powiem Ci taka ciekawostkę.
    Ja zerwałem więzadło w sierpniu w tamtym roku, chodziłem do lekarza i miałem już wyznaczony termin na rekonstrukcję na grudzień, ale tuż przed samą operacją lekarz wezwał mnie na rozmowę i powiedział tak:
    "widzę u Pana spory trądzik, a tutaj będziemy mieli doczyniena z przeszczepem który jest ciałem obcym i doskonałym pożywieniem dla bakterii i pasożytów takich jak gronkowiec, radzę panu aby pan najpierw wyleczyl trądzik i dopiero wtedy podjoł się operacji rekonstrukcji więzadła krzyżowego" oczywiście na początku byłem strasznie zły, co ma trądzik do operacji i w ogóle, ale patrząc na to co Tobie się przydarzyło dziękuję że lekarz jednak nie podjął się leczenia. Poczekałem długo bo aż do września tego roku, ale trądzik wyleczony i z kolanem już wszystko okale chłopie pamiętaj niema co się załamywać trzeba walczyć będzie dobrze i ja Ci życzę dużo zdrówka

radus_b
    co do wyprostu to mam już pełny jak pisałem, a zgięcie... myślę że do pełnego zgięcia (czyli do dotknięcia pupy z tyłu) brakuje mi jakieś 15 stopni i dalej nie dam rady, natomiast jak zginam siedząc(zginanie do przodu) nie brakuję mi już nic, po prostu zginam tą nogę tak, jak tą zdrową...
    pozdrawiam

Guest
    hejka ciąg dalszy "punkcjonady" zakończyło się na siedmiu punkcjach i woda przestała się zbierać (a jesli sie zbiera to w naprawde minimalnym zakresie i po nocy juz jest "normalnie". Jest jednak pewien nadmierny tak bym to nazwał poziom płynu w kolanie jednak lekarz prowadzący stwierdził że jest to "ślad" i nie bedzie robił następnej punkcji i mam zjawić sie na kolejnej wizycie czyli 10.11.2009 Nie wydaje i się że bedzie jeszcze punkcja robiona więc nie jest najgorzej. Pozostaje walczyc na rehabilitacji o odbudowe 4głowego i jak narazie kąt zgiecia leżąc na brzuchu to 115 stopni po 4 tygodniach od zabiegu nie najgorzej mogło by byc lepiej ale nie narzekam. Walcze nadal z opuchlizną bo jednak jest jeszcze spora no i cały czas smaruje blizne Cepanem. napiszcie jak u was postępy Pozdrówki

Guest
    Jestem 12 tyg po rekonstrukcji.Wczoraj zaliczyłam makabryczną wywrotkę w garażu w progu,tak szczerze to nigdy się tak nie przewróciłam,mega-poślizg na zdrowej nodze,noga po rekonstrukcji zgięła się na maksa i zablokowana o podłogę wygięła na zewnątrz.poczułam silne napięcie,ciągnięcie,dzisiaj spuchło w okolicy śrubki,boli w dotyku jak siniak.zaraz dzwonie umówić się na wizytę ale coś czuję że już przepadło.
    Strasznie się boję.I ku przestrodze,zmieniajcie fleki w nowych butach na gumowe

Guest

Witam Acelowców

Ja jestem w 9 dobie po rekonstrukcji ACL metoda dwukanałowa jednopęczkowa endobaton z biowchłanialną śrubą Biorci i napinaczem Smith-Nepew. oraz podaczs zabiegu Meniscektomia partialna przyśrodkowa synowektomia.
    Mam kilka Pytań do moderaterów Soo-cool czy też łukaszano. Przeczytałem artykół zawarty na portalu z 2007 roku, przeczytałem zalecenia z Carolina Cetrum.
    1.Nurtuje mnie to iż mój ortopeda (Pomorze Kościerzyna) zaleca przez 1 Tydzień ustawienie w ortezie 30-90 stopni, twierdząc że poniżej 30 stopni przeszczep jest napięty. Ja chcę walczyć o wyprost od początku. co wy na to. Czy oprócz biernego ułożenia kostki czy tam pięty nogi na podyższeniu i rozciąganiu kulszowo goleniowych, można coś jeszcze zrobić? Boje się ograniczenia wyprostu- czy z czasem to przyjdzie?
    2. Mam ograniczony wyprost do około 10 stopni. i ostatnio pojawił mi się obrzęk jak bułeczka ponad rzepką - te dwie sprawy przeszkadzają mi w ruszaniu rzepką bez jej dociskania do stawu. - Czy macie jakieś sprawdzone sposoby radzenia sobie z tym?
    3. Mój ortopeda zalecał także oczywiście nie obciążanie stawu do 6 tygodnia - a jak tu ćwiczyć priopriorecepcję i chodzenie? Oczywiście go nie posłuchałem- A pytanie brzmi czy w dmowych warunkach oprócz chodzenia po poduszkach, toczenie piłki i docisku do ściany. można coś wykonwyać więcej?
    4. Czy w tak wczesnym okresie ćwiczenie -mini przysiady przy ścianie na worku- to nie za wcześnie i czy mogę je wykonywać w granicach jakie mam czyli pomiedzy 10-90 stopni?
    5. Czy w tym okresie już mogę wykonywać izometryczne ćwiczenia z kokontrakcją przy różnych kątach zgięcia? np 10-30 -60 - 90
    6. Czy już mogę próbować chodzić w domu bez kul?

Proszę o odpowiedź

Uprawnienia