Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Rehabilitacja po artroskopii kolana

Rehabilitacja po artroskopii kolana

Hej.
    2 tygodnie temu miałam przeprowadzany zabieg artroskopii prawego kolana podczas którego usunięto mi kawałek łękotki i wiązadła (acl). Po wyjściu ze szpitala dostałam skierowanie do przychodni pooperacyjnej(byłam 4 dni temu), gdzie ściągnęli mi szwy i kazali przyjść do kontroli za 2 tygodnie (czyli miesiąc po zabiegu). Nie moge stanąć na tą nogę całym ciężarem ciała bo odczuwam ból. Nie mogę jej też wyprostować ani zgiąć do konta prostego. Moje pytanie jest następujące: czy należy mi się rehabilitacja po tym zabiegu na NFZ i kiedy taką najlepiej zacząć?

Uzytkownik aktywny
    Witam

Nie wiem czy się należy fizjo na nfz, ale trzeba zacząć jak najszybciej!!!!
    Jarek
    [url]www.fizjomanual.com[/url]

I w tym cały problem. Nie stać mnie na prywatne zabiegi, a sama nie wiem jak się do tego zabrać. Szukałam w internecie informacji na temat rehabilitacji po usunięciu wiązadeł ale znalazłam tylko po rekonstrukcji. Lekarz który przeprowadzał zabieg przed wyjściem ze szpitala powiedział żebym skupiła się na pływaniu i jeżdżeniu na rowerze. Pływać nie potrafię a na rower nie wsiądę bo nie mogę zgiąć kolana. I koło się zamyka...

Uzytkownik aktywny
    Ćwiczenia w domu ostrożnie wykonując to co jest zamieszczone na tych 6-u fotkach przez okres 6 tyg. od 1 dnia po operacji.
    http://kurdeblade.fotosik.pl/albumy/578248.html

Oczywiście że ci się należny rehabilitacja po artroskopii i musisz iść do lekarza swojego rodzinnego po skierowanie na rehabilitację w ramach NFZ. Mają obowiązek Ci wystawić i podpowiedzieć gdzie masz się zapisać w kolejkę, ale do czasu rehabilitacji w zakładzie sam ćwicz to co ci wysłałem. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez mc30 ; 10-09-10 o 11:14

Uprawnienia