Strona 2 z 296 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2953

Temat: Zerwanie ścięgna Achillesa...co dalej?

Guest
    ...moi lekarze byli chyba super "starej daty"...gips założony bezpośrednio pooperacji....bez wziernika....na szczęście na mnie goi się wszystko jak na psie i nie wdała się w to żadna infekcja!!!! Ponad 6 tygodni gipsu udowego dało mi nieźle w kość...Teraz jestem na tzw wczesnym rozruchu...Pierwszy tydzień był koszmarny....noga "jak z waty"...poz tym potworny ból w stawie kolanowym....Teraz po 2,5 tygodniach jest znaczna poprawa...Rehabilituję się sam (ćwiczenia ogólne rozciągające oraz na mięśnie uda i łydki)...rower jest moim bratem...zamierzam też zastosować basenik kilka razy w tygodniu...no i chodzę....dużo chodzę...Już utykanie jest prawie niewidoczne....staram się chodzić anatomicznie...nie włócząc nogi....Ból ścięgien...i to całej nogi....chyba nastapił przykurcz więc każde rozciągnięcie to znowu ból...ale idzie ku lepszemu....Do kolejnej kontorli w poradni chirurgicznej mam się zgłosić za dwa tygodnie...no i wtedy liczę na skierowanie do poradni rehabilitacyjnej....chociaż tam z terminami jest koszmarnie...więc nie czekam i walczę sam...Z jakości szycia oraz samego zabiegu jestem zadowolony...(potwierdzają to konsultacje ze znajomymi lekarzami i pielęgniarkami)...Jesli jesteście zainteresowani to bedę informował o dalszym przebiegu leczenia w moim przypadku...A może polecicie jakieś ćwiczenia....bo najlepszym rehabilitantem jest sam pacjent....a ja należę do cierpliwych....i posłusznych

pozdrawiam

Guest
    nie palecam rehabilitacji samemu! znam ludzi ktorzy sie sami rehabilitowali w domu i po ROKU dalej kuśtykają albo chodzą o kulach bo na ściegnie porobiły sie takie zrosty, że teraz bardzo cieżko jest to rozruszać.
    Jezeli są takie teraminy w przychodni to niesety ale chyba trzeba prywatnie sobie zalatwic rehabilitacje jezeli chcesz wrócić do stanu sprzed urazu

pozdrawiam

Guest
    Dzięki...postawiłeś mnie na nogi....Już dzisiaj rozpocznę poszukiwanie prywatnego gabinetu!!!!

pozdrawiam

Guest

Szamani

Phil, co do szamanów to zerknij na artykuł, do którego link wkleiłem nieco wyżej
    R

Guest
    Witam. Mam takie pytanko - orteza za 250 PLN to jakaś "firmowa" czy wszystkie tyle po prostu kosztują? Za 2 tygodnie zrzucam długi gips (uff ) potem czeka mnie krótki, ale już teraz rozglądam się za różnymi "akcesoriami" wspomagającymi.
    A tak przy okazji - na operację achillesa załapałem się po prostu z... izby przyjęć, bez żadnych pieniężnych argumentów Polecam - szpital ortopedyczny w Poznaniu na ul.28 czerwca 1956r Byłem naprawdę zdziwiony, że tak tam wszystko gładko poszło...

Guest
    Cytat Napisał arti72
    Witam. Mam takie pytanko - orteza za 250 PLN to jakaś "firmowa" czy wszystkie tyle po prostu kosztują? Za 2 tygodnie zrzucam długi gips (uff ) potem czeka mnie krótki, ale już teraz rozglądam się za różnymi "akcesoriami" wspomagającymi.
    A tak przy okazji - na operację achillesa załapałem się po prostu z... izby przyjęć, bez żadnych pieniężnych argumentów Polecam - szpital ortopedyczny w Poznaniu na ul.28 czerwca 1956r Byłem naprawdę zdziwiony, że tak tam wszystko gładko poszło...
    za malo informacji podajesz, sa rozne typy ortez i rozne firmy- roznice w cenach sa bardzo duze (pamietaj tez o tym, ze sa refundowane); ja polecam ortezy firmy Oppo, dobra jakosc za rozsadna cene:
    www.antar.net

Guest
    [quote="phill4u"]witam

Marianek chyba troche sciemnia, albo trafił do jakiegos szamana

W niczym nie ściemniałem. Sciegno miałem oderwane od guza pietowego.
    Jestem w 8 tygodniu po operacji, od dwóch tygodni chodze w walkerze. Kule służą mi tylko do wyłudzania miejsca do siedzenia w zatłoczonym autobusie do pracy
    Dwa razy w tygodniu rehabilitacja pod okiem specjalisty.
    Troche pobolewa przy zmianie pogody i na koniec dnia zbyt dużych obciążeniach - ale idzie dobrze i licze na to że na koniec sezonu letniego pośmigam maksymalnie po górach.

pozdro
    Marianek

Guest
    Witam wszystkich,zdązyłem się zorientować że mój problem nie jest od osobniony.wczoraj zrzuciłem długi "pancerz" , lekarz kazał mi kupić jakieś kapcie,czy buty najlepiej na wysokim obcasie,kompletnie niemam pojęcia jakiego rodzaju ma być to obuwie, i gdzie kupić.Może jakieś wskazówki,czy w sklepie ortopedycznym i jak tam dojść skoro palce u nóg wystają w górę,a gips wrzyna się pod kolano,jaki koszt itp..z góry dziękuje

Guest
    trzeci tydzen siedze w gipsie do polowy uda po calkowitym zerwaniu sciegna achillesa ale zabieg jaki przeszlm w gdanskim szpitalu marynarki wojennej byl inny niz te, o ktorych przeczytalam na forum, nie mialam ciecia lydki tylko (cytuje z wypisu szpitalnego) "szew sciegna sposobem Mc Gryffitha" , czy ktos wie cos blizszego na temat tej metody i jakie sa efekty jej stosowania czy rownie skuteczne jak metody bardziej inwazyjne? bede wdzieczna za jakies informacje na ten temat

Guest
    Witajcie
    ja też jestem po operacji ( zerwanie achillesa ). od operacji mineły już 3 tygodnie,jeszcze przez 3 tygodnie będę się męczył w ustawieniu końskim a potem na 2 tygodnie w gipsie z wyprostowaną stopą. po operacji na drugi dzień byłem już w domu-może dletego że leżałem na korytarzu,zręsztą nie jedyny. mam pare pytań-może mi pomorzecie. jak długo trwa rechabilitacja i na czym polega ? czy można jakieś ćwiczenia wykonywać w domu ? po jakim czasie będę mógł jeżdzić samochodem ( ścięgno w lewej nodze czyli tej od pedału sprzęgła ) bo na tym polega moja praca ? czy znacie jakieś ciekawe linki w internecie bo ja szukałem i nic nie mogłem znależć ?
    z góry dzięki za pomoc
    pozdrawiam
    sonda

Uprawnienia