Strona 3 z 296 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2953

Temat: Zerwanie ścięgna Achillesa...co dalej?

Guest
    Witam !
    Ja zerwałem całkowicie ściegno Achillesa. Zabieg. 2 tygodnie gipsu końskiego następnie 2 tygodnie prostego gipsu, który ściągam za 2 dni.
    Może ktoś mi doradzi :
    1. Czy załatwiać sobie orteze stawu skokowego. Czy usztywnienie stawu pomoże mi w prowadzeniu auta? lewa noga=sprzęgło.
    2. Po jakim czasie zaczeliśćie prowadzić auto ? Mam zamiar naciskać na początku sprzegło piętą bez ruchu w stawie skokowym tylko pracujac kolanem i udem. Czy ktoś mam jakieś doswiadczia w takim cyrku?
    3. Bede wdzieczy jesli ktoś mi napisze lun wskarze link do konkretnych opisów metod rehabilitacji.
    4. Czy mają sens i przynoszą efekt dodatkowe metody oprócz kalsycznej fizjoterapi czyli np:
    - masaże
    - kompiele
    - farmakologia - maście okłady itp
    - kolagen - jedzenie galaretek itp ktoś mi polecał.

Bede wdzieczy za info osób od fachowców oraz tych którzy przetestowali to na sobie
    Gerald, Wrocław

Guest
    Szczerze mówiąc, widzę, że wszyscy którzy tu piszą o kontuzji mają nieco więcej szczęścia niż ja
    Ja zerwałem ścięgno w prawej nodze jakieś 2,5 tygodnia temu - dziś mija 2 tygodnie od operacji. Niestety, ale gips będę miał w sumie 10 tygodni Dzisiaj ściągałem szwy i zmieniałem gips na żywicowy, wszystko zagoiło się OK i miałem nadzieję, że może mi skrócą okres "gipsowy", a tu nic z tego. Jedynie za 3 tygodnie mają mi skrócić gips pod kolano.
    Czym może być spowodowane to, że mam aż tak długi okres zagipsowania nogi?

Pozdrawiam,
    Radek / Wrocław

Guest
    Mnie tez dziwi tak duży rozrzut w okresie unieruchomienia. Standard kturego są nauczeni lekarze to 4 tyg długi + 2 pod kolano, ale jak widać tu 10 tygodni
    tu znów o 2 tylko słyszalem.
    Może jakis specjalista to wyjaśnić? Na czym opiera się lekarz zalecając taki badz inny okres unieruchomienia przy tym urazie?

Radekdr - nie przejmuj się gips szybko zleci - znajdz sobie jakies dobre zajecie zabijajace czas.

Najgorsza jest jednak faktycznie rehabilitacja.

Guest
    Też się boję rehabilitacji, zwłaszcza, że lekarz wystraszył mnie mówiąc, że do pełnej sprawności mogę dochodzić nawet pół roku Biorąc pod uwagę, że noga będzie "ponadstandardowo" w gipsie o 4 tygodnie dłużej to odbudowa mięśni może potrwać, ehhh...

Pozdrawiam,
    Radek

Guest
    Witam wszystkich!

Ja również jestem po całkowitym zerwaniu ścięgna. Operacje miałem 12 dni temu i od tamtej pory dźwigam ogromny gips Na szczęście znalazłem człowieka, który podjął się prowadzenia mojej rehablitacji i z miejsca zaproponował.. zdjęcie gipsu. Po konsultacjach z lekarzem, który mnie operował, jutro jadę na zdjęcie gipsu (czyli niecałe 2 tyg po opercji), nogę wkładam w AirWalkera i zaczynam rehabilitacje.
    Mam nadzieję, że wszystko pójdzie ok i w miarę szybko odzyskam jako taką mobilność.
    Pozdrawiam wszystkich i życzę szybkich powrotów do sprawności

Guest
    No to masz szczęście jclark. Napisz jeszcze skąd jesteś i ile musiałeś za taką metodę zapłacić
    Pozdrawiam
    sonda

Guest
    Czy mam szczęście to sie jeszcze okażetfu tfu żeby nie zapeszać
    A rehabilitacje będę miał prowadzoną w Olsztynie. Co do kosztów to powiem szczerze, że jeszcze dokładnie nie wiem ile to wyniesie, wszystko zależy ile godzin dziennie będę ćwiczył z rehabilitantem i jakie zabiegi mi zaaplikuje (coś wspominał o jakiś laserach i innych cudach). Mam nadzieję że jutro już będę wiedział więcej.
    Pozdrawiam

Guest
    No mi wreszczie za tydzien sciagaja gips i rehabilitacja-niestety prywatnie bo na kase chorych to już w tym roku moge zapomniec , mimo ze mieszkam w Poznaniu i troche tych gabinetow tutaj jest to wolnych miejsc brak. Mam troche zal do chirurga ze odrazu mi nie wystawil skierowania to moze na ten rok jeszcze bym sie zalapal. Tak wiec rada moja dla wszystkich których cos podobnego spotka - odrazu wołajcie o skierowanie na rehabilitacje !!!!!!!
    sonda

Guest
    nie zapominajcie też o chłodzeniu po takich zabiegach, żeby zniwelować efekty urazu i operacji i przyspieszyć gojenie tkanek. bez tego długo możecie się zmagać z obrzękiem.
    to trochę o cieple i zimnie:
    zimno powoduje skurcz naczyń, zmniejszenie metabolizmu komórkowego, hamowanie zapalenia, rozluźnienie0zmniejszenie aktywności wrzecion mięsniowych
    ciepło powoduje rozkurcz naczyń, nasila krwawienia i obrzęi, zwiększa przepuszczalność ścian naczyń, nasila wysiękowe reakcje, obciąża układ krążenia, zwiększa metabolizm komórkowy, nasila stan zapalny. Jeśli tak działa ciepło to sami rozumiecie, że jest przeciwskazany przy urazach, stanach zapalnych. Ktosm pisał, że może obrzęk jest korzystny... abolutnie nie. w obrzękniętych i ucieplonych tkankach bardzo wolno przebiega gojenie, jest to bolesne i powoduje upośledzenie kążenia.
    Zimno hamuje ostry stan zapalny,zmniesza wtórne uszkodzenia, obkurcza naczynia i działa przeciworzękowo
    metody zimna:
    -okłady żelowe, woreczki na lód,kilka razy dziennie, w fazie sotrej co 2 godz, nie na skórę, zeby nie odmrozić, tylko na ściereczkę
    -masaż lodem w rozciągnięciu mięśnia, w zespołach przeciążeniowych ukłądu kostno-stawowego, 2-3 min
    -cryo-cuff(uważam , ze najlepszy bo oprócz zimna działa jeszcze ucisk, przyspieszając regenerację
    kriostymulacja, czyli poniżej 100st
    okłady i cryo-cuffy można nabyć w www.ortoreh.pl
    jak biegacie, to bedzie wam pomocne przez całe życie

Guest
    No ja, tak jak pisałem wczoraj, już jestem po zdjęciu gipsu. Zamiast gipsu mam na nodze buta firmy AirCast. Byłem też już na pierwszych ćwczeniach z rehabilitantem. Coś już wreszcie się zaczyna dziać!! Masarzyk, jakieś ultradźwięki, delikatne ruchy stopą, no i oczywiście, to co wspomniała Ruda, okłady z lodu. Dostałem nawet maszyne do domu która ma mi ruszać stopą w zadanym zakresie. Z0baczymy jak to będzie szło, ale na razie jestem mocno podekscytowany .
    Pozdrawiam wszytkich i wracam do ćwiczeń

Uprawnienia