Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93

Temat: OPERCJA śCIęGNA PROSTOWNIKA PALCA DłONI

Guest

OPERCJA śCIęGNA PROSTOWNIKA PALCA DłONI

Potrzebuje pomocy jestem 3 tygodnie po operacji ścięgna prostownika palca V ręki prawej i................palec jest sztywny?nie zgina się wogóle .Przez 10 dni po opercji nosiłam szyne w 10 dobie zdjęto mi ją i szwy czyli jestem 2 tyg bez uniruchomienia .Mam założony aparat BUNNEL11A nie mam zleconych rehabilitacji mam sama naciągać palec ale on strasznie boli co robić czemu palec jest sztywny i wogóle nim sama nie mogę ani drgnąć?

Guest
    proponuje wizyte u fizjoterapeuty ktory opracuje miesnie manualnie oraz pokaze w jaki sposob najlepiej samodzielnie pracowac nad ruchomoscia.

Guest

ścięgno prostownika

jeśli mogę zapytać czy zna Pan takie przypadki jak mój czy może zdarzyć się tak że palec już nigdy się nie będzie zginać?

Guest

Re: ścięgno prostownika

Cytat Napisał nadja07
    nigdy się nie będzie zginać?
    nie sadze by tak mocne slowa byly wskazane

jesli stawy nie byly uszkodzone nie powinna sie Pani martwic

gdybym mogl zbadac reke powiedzialbym wiecej niestety nie da sie przez net

Guest

ścięgno prostownika

Dziękuję Panu za odpowiedź na razie widze to czarno palec jest twardy,spuchnięty i nie chce się zgiąć ale to dopiero 3 tyg po opercji odbyła się ona w Trzebnicy więc myśle że byłam w dobrych rękach dziękuję i pozdrawiam P.S Czy sądzi pan że aparat BUNNEL11A załtwi sprawe jeżeli chodzi o rozciągnięcie ścięgna?

Guest

Cytat Napisał nadja07
    Czy sądzi pan że aparat BUNNEL11A załtwi sprawe jeżeli chodzi o rozciągnięcie ścięgna?
    bierne rozciaganie nigdy nie bedzie tak dobre jak czynne

czy aparat zalozony jest w ten sposob?

Guest

Cytat Napisał nadja07
    jeśli mogę zapytać czy zna Pan takie przypadki jak mój czy może zdarzyć się tak że palec już nigdy się nie będzie zginać?
    ja niestety znam takie przypadki. Bardzo wazna jest indywidaulna rehabilitacja, mozliwie jak najszybciej.
    Powinnas tez starac sie zmniejszysc opuchlizne - to bardzo wazne. Z domowych sposobow mozesz stosowac naprzemienne cieple i zimne kapiele dloni. Mozesz tez sprobowac pic herbate z pokrzywy,najlepiej swiezej - niektorym to pomaga zmniejszyc opuchlizne.
    Ale indywidualna praca z terapeuta jest bardzo wazna, powinnas tez miec szczegolowe instrukcje jakie cwiczenia mozesz robic, a jakich nie.

Guest

ścięgno prostownika

Witam co do aparatu bunnell jest założony w taki właśnie sposób i co czy to coś da?Lekarz z Trzebnicy kazał w nim na siłe mi zginać palec przy pomocy drugiej ręki ale to okropnie boli i mam wrażenie że palec zaraz pęknie robie to już przez dwa tygodnie i sama nie wykonam nim żadnego ruchu zgina się tylko w tym zgięciu zaraz pod paznokciem czyli to 1sze zgięcie od góry środek jest spuchnięty ,twardy i boli a w aparacie jeszcze bardziej boli nie wiem co robić mój lekarz jest na urlopie i kazał mi przyjechać ok 20 lipca boję się że znowu będzie potrzebna operacja .Dziwi mnie to że ten lekarz nie zlecił mi rehabilitacji tylko ten aparat czy jest na tyle cudowny aby wyleczyć mnie?Do 22 lipca jestem na zwolnieniu a co póżniej jak wrócić do pracy z takim palcem bo nie zapowiada się na jakąś zmiane.Mam dopiero 24 lata i nie chcę mieć takiego palca jak tylko gdzieś nim zachacze to boli przez 15 minut

Guest
    A co do rozpoznania przed operają w palcu nastąpiła destrukcja i pełna niewydolność torebki stawowej i wiązadeł stawu międzypaliczkowego bliższego oraz zmiany malacyjne chrząstki stawowej nasad stawu.Nastąpio uszkodzenie pasma centralnego z przeskakiwaniem pasma bocznego.

Guest
    i to wlasnie pasmo centralne bylo zreperowane?
    W jaki sposob tak zalatwilas palec? A moze cierpisz na na chorobe reumatyczna?
    Napisz cos wiecej...
    Moze powinnas miec specjalna rekawiczke albo chociaz uciskowy bandaz elastyczny na palec (sa takie specjalne, malutkie) zeby zmniejszyc obrzek, bo im dluzej utrzymuje sie obrzek, tym gorsze rokowania na odzyskanie ruchu, bo w tkankach zachodza nieodwracalne zmiany. A juz w przypadku dloni zwalczanie obrzeku to jest naprawde najwazniejsza sprawa.
    Moze pomogly by ci tez zabiegi z ultradziekow i lasera - zmniejszaja bol i poprawiaja gojenie.
    Poza tym nie bardzo rozumiem dlaczego masz zalozony aparat wyprostny. Czy chodzi o odciazanie zreperowanego sciegna? i tez nie wiem dlaczego masz zginac palec w aparacie.
    No ale nie znam twojej historii, ani nie wiem co dokladnie zrobiono, wiec nie moge ci dac zadnej konstruktywnej porady przez internet. Widzisz sama, dlonie sa tak strasznie skomplikowane , powinnas isc do specjalisty i byc pod regularna kontrola.
    Aparat niestety nie ma nic do zgiecia, jego funkcja jest utrzymanie wyprostu palca. Jak dla mnie to absolutnie szokujace, ze musisz czekac na kontrole tak dlugo, lepiej idz prywatnie jak ci zalezy.

Uprawnienia