Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 93

Temat: OPERCJA śCIęGNA PROSTOWNIKA PALCA DłONI

Guest
    to było na początku uszkodzenie pasma centralnego z przeskakiwaniem pasma bocznego,i to to pasmo było zszywane....a teraz to ja nie wiem

Guest
    coz, mechanizm prostownikow jest dosc skomplikowany. Generalnie rzecz biorac, pasmo centralne prostuje srodkowy staw palca (PIP). Natomiast pasma boczne rodzielaja sie na boki, biegna wzdluz palca i potem spotykaja sie ponownie nad koncowym stawem - tym pod paznokciem(DIP) gdzie tworza pasmo terminalne, ktore prostuje wlasnie ten staw.
    http://www.rcsed.ac.uk/fellows/bcpat...es/mallet3.jpg

a czy wczesniej moglas normalnie ruszac koncowka palca? I rozumiem ze teraz mozesz ja biernie calkiem wyprostowac, ale czynnie nie?

Guest
    nadja - w rehabilitacji jest taka zasada "nic na sile" oraz "pacjent nie da sobie zrobic krzywdy" - dlatego wlasnie nasze zabiegi wykonujemy przy pelnej swiadomosci i wspolpracy pacjenta, bez znieczulenia i z ciagla kontrola subiektywnych odczuc/doznan poszkodowanego.

tak jak powiedziala Nimfa sciegna po ingerencji chirurgicznej sa wrazliwe. dziwi mnie ze lekarz wykonal owy manewr na sile. nie dosc ze mogl uszkodzic przyczep (co pewnie uczynil) to rownie dobrze mogl uszkodzic staw (rozerwac torebke) co tez jest niewykluczone.

Guest
    ok to co teraz?palec wygląda jak "młotkowaty"jak to sprawdzić zanim"zaatakuje"tego lekarz chyba zostaje USG?pozdrawiam

Guest
    słuchajcie dzwoniłam do lekarza do tego co mi to zrobił trochę się wystraszył i prosił abym przyjechała we wtorek ciekawe co mi powie odezwe się po tej wizycie pozdrawiam WAS

Guest
    no, koniecznie daj znac! powodzenia

Guest
    odpowiedzcie mi proszę co by się stało gdybym zostawiła go bez leczenia

Guest
    jesli to faktycznie jest zerwanie sciegna i mallet finger, to bez odpowiedniego postepowania prawdopodobnie nidgy nie odzyskalabys czynnego wyprostu i palec pozostalby opadajacy.
    Zwiazane jest to z tym, ze sciegno po zerwaniu cofa sie, (wyobraz sobie napieta gumke) i dlatego nie moze sie samo przyrosnac do pierwotnego miejsca przyczepu nad stawem. Najczesciej potrzebna jest orteza wyprostna na pare tygodni, zeby zapewnic odpowiednie warunki gojenia; w rzadszych przypadkach - operacja.
    Natomiast jesli nie jest to zerwanie sciegna, to moze byc inaczej - dlatego wazne jest zeby miec diagnoze problemu.

Guest
    dzięki za odpowiedź palec wciąż boli i jest spuchnięty odezwe się po wizycie u lekarza pozdrowienia

Guest
    witam to znowu JA usztywnili mi palec ortezą TAAKA a tamtą część palca ćwicze i ...................................nic dziś byłam na usg lekarz napisał:zrosty obejmują ścięgna obu prostowników powierzchownego i głębokiego unieruchamiając je tuż poniżej stawu międzypaliczkowego pierwszorzędowego.Co to oznacza czy tylko tenoliza jest wyjściem z tej sytuacji???

Uprawnienia